Sup jooga – Avasta uus väljakutse ja leia keha, meele ja hinge tasakaal lainetel loksudes.

Sõnad „ekstreemne“ ja „jooga“ ei kuulu tavaliselt kokku, ent just see sõnapaar sobib imehästi kirjeldama SUP-joogat.

SUP (Stand Up Paddling) ehk püstijalaaerutamine ehk aerusurf on maailmas nobedalt tuntuse saavutanud laineid lööv vabaõhutegevus, kus inimene seisab SUP-laual püsti ning liigub aerutamise abil vees edasi.

Selle uue võimaluse näol on tegemist Ashtanga joogast inspireeritud praktikaga, mida nauditakse SUP-laual kaunil veekogul koos teiste harrastajatega praktiseerides. SUP-jooga on äärmiselt lõõgastav, mitmekülgne ja lõbus elamus – tõeliselt nauditav kogemus!

 

Keha

SUP-jooga esitab Sinu kehale tavatu väljakutse! Tavaline joogagi paneb proovile harrastaja tasakaaluvõime, kehatunnetuse, lihasjõu ja painduvuse. SUP-laual praktiseerimine on seda suurem ja põnevam väljakutse! SUP-joogaga treenid kõiki suuri ja väiksemaid lihasgruppe ning lisaks veel äärmiselt olulisi keha süvalihaseid, mis muidu väärilise tähelepanuta võivad jääda. See on imehea trenn! Ning mis kõige parem – tegemist on ääretult nauditava ja lõõgastava treeninguga!

Sellegipoolest ei tasu SUP-joogat peljata – nagu tavalises joogaski, pakutakse ka SUP-joogas keerulistele asenditele algajate jaoks välja lihtsamad alternatiivid. Jooga on kõigile võimetekohane, seega positiivseid emotsioone saama on oodatud nii algajad kui ka edasijõudnud!

Meel ja hing

Tegemist on lisaks füüsilisele elamusele ka meelelise ja hingelise elamusega. SUP-joogas kogeb harrastaja oma ümbrust vahetult. Ta on „siin“ ja „praegu“ ja tema mõtted hoiduvad uitamast, sest SUP-laual joogaasendites püsimine nõuab jäägitut tähelepanu. Sedavõrra intensiivsem on ka joogakogemus!

Harrastaja ei ole teadlik mitte ainult oma kehast ja hingamisest, vaid ka ümbritsevast. Lainete korrapärane loksumine SUP-laua all kõlab rahustavalt, lausa meditatiivselt, nende tekitatud võbelus stimuleerib süvalihaseid, millest varem teadlikki ei olnud, päikesepaiste soojendab nahka, värskendav tuul puhastab meeled..  kõrvalt kostuv sulpsatus ja üllatunud naerupahvak panevad kihistama. Naerda on hea, ent üheskoos naerda on paremgi! Joogagrupis tekkiv dünaamika, SUP-jooga uudsus ja intensiivsus annavad voli vahetule suhtlusele. Ettetulevad vettesulpsatused lähendavaid inimesi ja tõstavad tuju. Tegemist on tõeliselt ainulaadse joogaga, mida hiljem meenutades suunurgad kõrvadeni tõusevad ja näoilme elavdub!

Kestvus: ca 1 tund

Pilet sisaldab: SUP-jooga-treenerit, algkoolitust, SUP-varustust ning ülimõnusat trenni

Riietus: Ilmale vastavad trenniriided, võta kaasa vahetuskomplekt

Tule ja proovi, kuidas tasakaal lainete loksumisega ühildub!

Pin It on Pinterest